Ознака: Лука Јовиќ
Спорт

Mу ги простија сите глупости со Софија: Реал ќе го задржи Јовиќ

пред 2 недели
Спорт

Јовиќ не можел да преболи што сестра му има леукемија

пред 3 недели
Спорт

Кој нема среќа на теренот има во љубовта: Лука Јовиќ не може без Софија (ФОТО)

пред 6 мес.
пајак му ја крена колата пред нејзината зграда

Не и пречи што има дете: Лука Јовиќ во врска со манекенката Софија

пред 8 мес.
Спорт

Реал тргна со победа, Јовиќ дебитираше

пред 10 мес.
Спорт

Не е по вкусот на Зидан: Јовиќ го напушта Реал Мадрид

пред 10 мес.
Спорт

Наташа е луда по Лука: Оваа старлета му фрли око на Јовиќ (ФОТО)

пред 10 мес.
Спорт

Кралевите немаат среќа: Примија седум гола од Атлетико, по Асенсио се повреди и Јовиќ

пред 10 мес.
Спорт

Зидан го извади по 15 минити: Дали Јовиќ ќе биде големо промашување на Зидан (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Спорт

Погледнете каков ѕвер вози новата ѕвезда на Реал Мадрид (ФОТО)

пред 12 мес.
Српскиот интернационалец презентиран како засилување на „кралскиот клуб“

Јовиќ во Мадрид доаѓа со својата најголема поддршка во животот – девојката и новороденото синче (ФОТО)

пред 12 мес.
Српскиот фудбалер официјално е нов играч на „кралскиот клуб“

ВО ЖИВО: Презентацијата на Лука Јовиќ во Реал Мадрид

пред 12 мес.
Спорт

Еуфорија во Мадрид: Лука Јовиќ пристигна меѓу „Кралевите“ (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Новиот фудбалер на Реал Мадрид надвор од теренот е многу повлечен

Интимната страна на Лука Јовиќ: Неговата девојка, синот… (ФОТО)

пред 12 мес.
Спорт

Лука Јовиќ потпиша за Реал Мадрид

пред 12 мес.
Спорт

За 55 милиони евра: Лука Јовиќ оди во Реал Мадрид?

пред 1 година
ајнтрахт бара 70 милиони евра

Дали Лука Јовиќ ќе го засили Реал Мадрид?

пред 1 година
се прават нови галактикоси

Бомба во Реал: Лука Јовиќ доаѓа меѓу Кралевите

пред 1 година