Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ би можел да го напушти Реал Мадрид, пишуваат шпанските медиуми. Тој не ги исполни очекувањата на тренерот Зидан бидејќи во подготвителните натправари не покажа речиси ништо и најчесто се повредуваше.

Тој стигна во Мадрид од Ајнтрахт за 60 милиони евра и сега најверојатно ќе биде даден на калење во некој помал клуб за што се сложил и самиот фубалер.