Најновото засилување на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, пристигна на промоција на „Сантијаго Бернабеу“. Србинот дојде од Ајнтрахт Франкфурт и ќе биде големо засилување.

Сепак, фановите се скептични како тој ќе се снајде во еден клуб како Реал и прогнозираат дека на почеток ќе биде само замена за Бензема во нападот.