Ознака: локални
Регион

Според најновите анкети во Бугарија: Вицепремиерката Габриел со поголема доверба од премиерот Денков

пред 10 мес.
Македонија

Данела Арсовска: Во вториот круг ќе биде поголема бројката на оние, кои ќе ја поддржат визијата за модерно Скопје

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Власта со недемократски и насилнички обид да ја придобие волјата на граѓаните

пред 3 години
Македонија

До 17 часот излезноста 42,85 отсто

пред 3 години
Македонија

ДИК ја засилува безбедноста на софтверот за локалните избори

пред 3 години
Македонија

ДИК го утврди редоследот на кандидатите на гласачките ливчиња за локалните избори

пред 3 години
Македонија

Партиите на потег-Локалните избори на 31 октомври?

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Локалните избори ќе бидат избор меѓу владата на Заев и неговото заминување

пред 3 години
Македонија

Почнува-Денеска во Охрид се формира првата независна листа кандидати за локалните избори

пред 3 години
Приговорот е прифатен

Поништено уште едно гласачко место: Во Охрид гласале 82, а на список имало 42

пред 5 години
Регион

Ердоган ги изгуби Истанбул и Анкара

пред 5 години
Македонија

И „Пропаганда“ меѓу истрагите на СЈО

пред 6 години