Ознака: лидл
КФЦ, Мегдоналдс, ЛИДЛ

Наместо инвестиции власта носи само сендвичари и самопослуги

пред 1 месец
Економија

Потврдено: Лидл влегува во Македонија

пред 2 мес.
Економија

„Лидл“ во Скопје-Ќе го води бугарска филијала

пред 3 мес.
Економија

Од ветувања за носење на големи инвестиции како Гугл, Фејсбук, Фолксваген и ИКЕА, стигнавме до носење на луѓе со автобуси да пазарат во Лидл

пред 3 мес.
Економија

Лидл доаѓа во Македонија?

пред 11 мес.
Поради непрофитабилно работење

„Лидл“ ги затвора маркетите во Лептокарија, Афитос, Никити, Паралија, Неа Мудања..

пред 2 години
По одличниот старт, компанијата продолжува да се шири на пазарот

Ќе има ли нови „немири“ – Лидл отвора уште 7 маркети во Србија

пред 3 години
Ќе можат да купуваат над 1.500 производи на брендот „Лидл“

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

пред 3 години