Ознака: лидер
Регион

Борисов го демантира Плевнелиев: Не се повлекувам, нема да го претворам ГЕРБ во брош на Продолжуваме со промената

пред 2 години
Македонија

„Булдожерот“ на СДСМ се изјасни: Заев да остане премиер, а јас сум во предност за лидерската позиција

пред 2 години
Македонија

И Димитар Ковачевски ја поднесе кандидатурата за лидерската позиција во СДСМ

пред 2 години
Свет

Директорот на ЦИА вчера во Кабул имал тајна средба со лидерот на талибанците

пред 3 години
Регион

Еден од водачите на терористичката група „Исламска држава“, притворен во Грција

пред 4 години
Туристичката агенција „Орфеј“ одново во фокусот

„Лидер“: Синот Фрчкоски го оштетил буџетот за околу три милиони денари

пред 5 години
по одржаните внатрепартиски избори

Борис Џонсон нов лидер на конзервативците и британски премиер

пред 5 години
шпанија побара испорачување

Водачот на баскиската ЕТА префрлен во затвор во Париз

пред 5 години
загинал во експлозија во хотелот „Шангри-Ла“

Објавен идентитетот на лидерот на групата на напаѓачите во Шри Ланка (ФОТО)

пред 5 години
кандидатот за претседател на средба со пензионерите од Охрид

Пендаровски: Северна Македонија станува политички и стратешки лидер на Балканот

пред 5 години