Ознака: лажни вести
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Постојаното лажење ги стави Филипче и Заев на црната листа за извор на лажни вести на Американскиот совет

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Лажните вести станаа одлика на власта која е главниот извор на лажни вести

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: „Лажните вести“ на СДСМ и Заев стануваат вистина!

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ призна дека Владата на Заев цензурира вести во исто време кога тие се главниот извор на лажни вести

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е извор на лажни вести, од Финска ја демантираат дека министерството за образование во Македонија прави образовни реформи како во Финска

пред 4 мес.
Македонија

Јанкуловски: Професионалните проверувачи на факти се новото лице на догмата и цензурата на социјалните медиуми

пред 4 мес.
Македонија

Забрчанец за аферата „руски пари“ за Мицкоски: Владата се противи и дејствува на појавата на создавање лажни вести

пред 1 година
РЕАКЦИЈАТА НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ПРАТЕНИКОТ

СДСМ: Влатко Ѓорчев шири лажни вести за пожарот кај „Младост“

пред 2 години
РЕАКЦИЈА

СДСМ: Стоилковски ја погрешил адресата, прашањата да му ги постави на Мицкоски

пред 2 години
Македонија

Заев најави акција против лажните вести и против напади врз демократијата

пред 2 години
Регион

Британија ќе дава 18 милиони фунти за медиуми од Западен Балкан, против ширење лажни вести

пред 2 години
Регион

Радев: Вистината често се дави во море на лажни вести

пред 2 години
во пресрет на кампањата за изборите во Европскиот парламент

Лажни вести во Италија, Фејсбук затвора 23 страници

пред 2 години
бараат и нобелова награда

Македонските и грчки власти против ширењето на лажни вести за Договорот од Преспа

пред 2 години
На конференција во Атина

Поповски: Можеби треба да размислиме да доделиме Нобелова награда за лажни вести

пред 2 години
Македонија

Манчевски во Атина: Лажните вести беа моќна алатка на непријателите на Договорот од Преспа

пред 2 години
претседателот на Агенцијата за медиуми за информирањето на медиумите

Трајчевски: Фразата лажни вести зад себе крие многу посложена појава

пред 2 години
Германски новинар признава

Не принудуваа да пишуваме лаги против Русија за да предизвикаме Трета светска војна (ВИДЕО)

пред 2 години
владата со апел

Бошњаковски: Владата ќе следи и ќе реагира на лажните вести на социјалните мрежи за молкот

пред 3 години