Ознака: Ласкарци
Македонија

Автобусите на „Дурмо турс“ биле штелувани да покажуваат 15 проценти помала брзина од реалната

пред 3 години
Македонија

Сведок на „Ласкарци“: Многу лоша слика, имаше многу мртви и заглавени под автобусот

пред 3 години
Македонија

Се сослушуваат сведоци: Продолжува судењето за несреќата кај Ласкарци

пред 3 години
шефот на возниот парк имал операција

Се одложи рочиштето за несреќата кај Ласкарци

пред 3 години
Македонија

Почна судењето за сообраќајната несреќа кај Ласкарци

пред 3 години
Судот го одобри обвинението

Сопственикот, возачот и четворица вработени во „Дурмо турс“ седнуваат на обвинителна клупа за несреќата кај Ласкарци

пред 3 години
со одлука на владата

Повредените од Ласкарци нема да плаќаат партиципација за лекување

пред 3 години
Пет недели подоцна

Уште една жртва од несреќата кај Ласкарци

пред 3 години
повик за хуманост

Граѓаните може да донираат пари за повредените и семејствата на загинатите кај Ласкарци

пред 3 години
Македонија

Притвор и за возачот на автобусот кој се преврте кај Ласкарци

пред 3 години
еден месец по несреќата

OJO денеска ќе излезе со информации за несреќата кај Ласкарци

пред 3 години
Македонија

Над 800 илјади евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај Ласкарци

пред 3 години
Македонија

Иванов им врачи „Медал за храброст” на четворица припадници на АРМ за несреќата кај Ласкарци

пред 3 години
Македонија

Двајца од повредените патници кај Ласкарци се уште во критична состојба

пред 3 години
Македонија

Јовевски тврди дека му е загрозен животот на возачот на автобусот што се преврте кај Ласкарци

пред 3 години
министерството за здравство информира

Шест од повредените кај Ласкарци се во критична состојба, една пациентка е на операција

пред 3 години
Македонија

Девојката на која и беше ампутирана ногата се уште во критична состојба

пред 3 години
Македонија

Малолетник физички нападнат во село Ласкарци

пред 3 години