Ознака: кристијано роналдо
НЕ Е ДОБАР САМО ЗА ГОЛОВИ

Роналдо не се штедел на одморот во Грција – на послугата им дал бакшиш над 20.000 евра

пред 11 месец
Спорт

Роналдо со ефектен гол ја однесе Португалија во финалето на Лигата на нации (ВИДЕО)

пред 12 мес.
ново признание за португалецот

Роналдо најкорисен фудбалер на сезоната во Серија А

пред 1 година
ја покажа хуманоста на дело

Кристијано му го исполни сонот на дете болно од тумор (ФОТО)

пред 1 година
дали нешто наговести

Роналдо: Фановите на Реал сакаат да се вратам во Мадрид

пред 1 година
Спорт

Роналдо не исклучува по завршувањето на кариерата да стане тренер

пред 1 година
се поднови со бугати

Ова дури и за него е скапо: Роналдо купи лимузина од 16 милиони евра (ВИДЕО)

пред 1 година
Наменет е само за „селебрити“

Ова е авионот на Роналдо што чини 19 милиони долари (ФОТО)

пред 1 година
одмора во дубровник

Роналдо на хрватските карпи ги покажа „плочките“ (ФОТО)

пред 1 година
неверојатна сцена

Бакнеж за кој се раскажува: Меси и Роналдо во прегратка

пред 1 година
Спорт

Шок во Торино: Роналдо нема да игра со Ајакс?

пред 1 година
наречен е „дијамант“

Роналдо се пофали со „играчката“ од речиси половина милион евра (ФОТО)

пред 1 година
по втор пат во својата кариера

Ѕвездата на Јувентус со неверојатен рекорд во Серија А

пред 1 година
Мајката на Роналдо го брани синот дека е силувач

Го знам Кристијано, Долорес не отишла кај него в соба за да игра карти

пред 1 година
Георгина е бесна

Роналдо и фрлил око на сонародничката Мануела (ФОТО)

пред 1 година
чуварот на роналдо си заслужи место кај старата дама

Ромеро од Џенова оди во Јувентус за 20 милиони евра

пред 1 година
Џогинг во Дубаи со синот и пријателите

Роналдо трча и прави склекови и на одмор (ВИДЕО)

пред 1 година
Избледе од многу фаќање

Го допираат меѓуножјето на Роналдо за подобар секс (ФОТО)

пред 1 година
срушен рекордот на Руи Барош стар 29 години

Роналдо на врвот на листата на португалски стрелци во Серија А

пред 1 година
Сите негови и заеднички деца

Роналдо како дедо мраз (ФОТО)

пред 1 година