Ознака: Кристијан Тимоние
Македонија

Тимоние со порака: Нема потреба од драматизирање и ултиматуми за изборите

пред 1 нед.
Македонија

Тимоние: Избори во Франција ќе има кога ќе се договорат сите партии

пред 2 недели
Македонија

Тимоние со јасна порака: Наша желба беше да се усвои законот за обвинителство со согласност на што поголем број партии

пред 3 мес.
Македонија

Тимоние се надева дека изборите ќе се одржат во фер и демократска атмосфера

пред 3 мес.
Македонија

Тимоние: Ги очекуваме забелешките од Владата за францускиот нон-пејпер

пред 7 мес.
Македонија

Тимоние со порака: Имате премногу избори

пред 7 мес.
Македонија

Тимоние: Одговорноста е кај тие што ветуваа датум за преговори

пред 7 мес.
Македонија

Тимоние: Датумите се едно нешто, но важни се принципите и затоа чекориме напред

пред 8 мес.
Македонија

Тимоние: Франција се уште не одлучила околу датумот за Македонија во ЕУ

пред 8 мес.
Македонија

Тимоние: Потребна е целосна истрага за случајот „Рекет“

пред 10 мес.
Македонија

Тимоние: Случајот „Рекет“ за нас беше шок

пред 10 мес.
Македонија

Нуредини – Тимоние: Франција ќе не поддржи во напорите за зачувување на Охрид на листата на УНЕСКО

пред 11 месец
на средба во советот на општината

Тимоние во Охрид пречекан со холандско знаме (ФОТО)

пред 11 месец
Колумна на Христо Ивановски

Тимоние и дозиметарот на Макрон

пред 11 месец
Македонија

Не е време за борба, туку за работа и нови реформи, ни порачаа амбасадорите на Франција и Германија

пред 12 мес.
особено мисли на законот за Специјалното јавно обвинителство

Тимоние: Претстојните месеци да се искористат на најдобар начин за да може реформите целосно да се спроведат

пред 12 мес.
Македонија

Тимоние за преговорите: Европската конструкција во моментов навистина се соочува со тежок период

пред 1 година
ќе се прави проценка на сработеното

Тимоние: Не можам да предвидам датум, ќе го чекаме извештајот на ЕК

пред 1 година
францускиот амбасадор за шансите за датум за преговори

Тимоние: Вистинскиот напредок може да се согледа низ критериумите на владеењето на правото

пред 1 година
Економија

Сугарески: Инвестираме преку милијадра евра во инфраструктурата, француските компании се добрeдојдени

пред 1 година