Ознака: ковид 19
Македонија

Регистрирани 26 новозаболени од Ковид-19, починати нема

пред 2 години
Македонија

Продолжува трендот на зголемување на заболени од Кови-19, регистрирано 21 новозаболено лице

пред 2 години
Македонија

Болните деца во Гевгелија со негативни Ковид-19 тестови, ќе се испитува што ја предизвикало инфекцијата

пред 2 години
Македонија

Три починати и 10 новозаболени од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Дваесет новозаболени и две починати лица од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Регистрирани 28 новозаболени и пет починати лица од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Четири починати и 23 новозаболени лица од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Шест починати и 43 новозаболени лица од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Во последните 24 часа нема новохоспитализирани лица од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Десет починати и 37 новозаболени од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

На Филипче конечно му текна: Лекувањето од Ковид-19 во приватните болници ќе чини од 40.000 до 305.000 денари

пред 2 години
Македонија

Нови 42 починати лица од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Болницата „Жан Митрев“ со пакети за лекување од Ковид-19: На полуинтензивна нега 10 дена ќе чини 6.000 евра

пред 2 години
Македонија

„Економист“: Македонија на трето место по „прекумерна смртност“ од Ковид-19

пред 2 години
Свет

Истражувања: Со бразилската мутација може да се заразат до 60 отсто од оние кои веќе прележале Ковид-19

пред 2 години
Свет

Шведска препорачува да се одложат сите патувања надвор од Европа до 15 април

пред 2 години
Македонија

И на малку тестирани голема бројка на починати и заразени

пред 2 години
Свет

Првичните 200 милиони дози од вакцината на Фејзер и Бионтек во државите-членки на ЕУ ќе стигнат до наредниот септември!

пред 2 години
Македонија

Господ прво себе си дал брада-Владата преку тендер си набавила 260 молекуларни тестови за Ковид-19!

пред 2 години
Свет

„Форбс“: Пандемијата со Ковид-19 создаде нови 50 милијардери од областа на здравствената заштита

пред 2 години