Ознака: комеморација
Регион

Загреб се прости од Бандиќ, на комеморацијата присуствуваа и градоначалниците на Скопје, Белград , Сараево, Љубљана и Сплит

пред 2 мес.
Магазин

Големата сцена на Битолски театар ќе го носи името на Благој Стефановски-Баге

пред 4 мес.
Комеморација за последиците од глобалното затоплување

Исланд се прости со првиот исчезнат глечер (ФОТО)

пред 2 години
ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ „Д“

Во Портсмут повторно се почуствува мирисот на Втората светска војна

пред 2 години
Ова е тажен ден за Македонија, вели претседателот

Иванов се сретна со семејства на загинатите, а ги посети и повредените

пред 2 години
Комеморација

Заев емотивно се прости од Јован Стојаноски: Изгубивме добар, коректен и успешен човек

пред 2 години
Македонија

Комеморација за градоначалникот на Охрид (ВИДЕО)

пред 2 години
Комеморативна седница за поранешниот претседател на законодавниот дом

Собранието ќе одржи комеморација по повод смртта на Љубиша Георгиевски

пред 2 години
Утре на пладне

Комеморативна седница во Собранието по повод смртта на Љубиша Георгиевски

пред 2 години