Ознака: Колинда Грабар Китаровиќ
Магазин

Колинда го фати Макрон таму каде што не очекуваше, сопругата не можеше да поверува (ФОТО)

пред 2 мес.
Спорт

Kолинда им донесе среќа на ватерполистите на Хрватска

пред 8 мес.
Регион

Ќе си ја земе дома: Колинда е многу приврзана со Кики (ФОТО)

пред 9 мес.
Регион

Китаровиќ: Тито беше интелегентен човек кој дозволи излез од државата кога виде дека сѐ се распаѓа

пред 11 месец
Регион

Колинда Грабар-Китаровиќ ја објави кандидатурата за претседателка на Хрватска

пред 1 година
Регион

И се погоди песната: Колинда се фати за микрофон (ВИДЕО)

пред 1 година
Регион

И покрај неколкуте скандали: Китаровиќ со најголема доверба кај Хрватите

пред 1 година
приватната архива на поранешниот советник стана злобно оружје

Противници на Китаровиќ со закана дека ќе објават 200 нејзини приватни меилови

пред 1 година
Регион

Украдена е целата опрема: Ограбено службеното возило на хрватската претседателка Китаровиќ

пред 1 година
верува дека има поддршка од граѓаните

Колинда ќе се кандидира за втор мандат

пред 1 година
Регион

Грабар-Китаровиќ индиректно најави кандидатура за уште еден мандат

пред 1 година
таа е нестабилна, а не БиХ, велат членови на Претседателството на Бих

Изјавата на Колинда за милитантен ислам во БиХ наиде на остри критики

пред 1 година
Хрватската претседателка дека е потребно да се менува имиџот на земјата во надворешната политика

Грабар-Китаровиќ: Да не дозволиме соседните држави да го креираат имиџот на Хрватска

пред 1 година
Спорт

Солзите на Колинда по поразот на Хрватска (ФОТО)

пред 2 години
Хрватскиот тенисер не сакаше да ја гушне Колинда

Да пукне (ВИДЕО)

пред 2 години
Регион

Индискиот амбасадор ја наслика Колинда, погледнете дали личи на себе (ФОТО)

пред 2 години
Хрватска го доби првиот национален пес - Претседателката има нова љубимица

Кика бега од прегратките на Колинда (ВИДЕО)

пред 2 години
Колинда пред ОН

Хрватска има уште многу брилијантни луѓе како Лука Модриќ

пред 2 години