Се уште актуелната претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ како да се помири со поразот на изборите.Таа веќе како да е на одмор па со сопругот Јаков отпатува во Будимпешта да ја бодри репрезентацијата на Европското првенество во ватерполо.

По се изгледа таа им носи среќа па „Баракудите“ , како што ги нарекуваат ватерполистите па тие се пласираа во полуфиналето.