Ознака: ЈО
Македонија

Кривичните пријави за Џафери и двајцата пратеници со скафандери распределени кај Јавен обвинител

пред 1 година
Македонија

Стоилковски: Јовески и Русковска судат луѓе за софтвер, ама за Рашковски нема предмет

пред 1 година
Македонија

Муцунски: Повеќе од четири скандали на висока корупција во eдна недела, а ЈО никаде го нема

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи дали Мијалков во ЈО дошол со владин службен црн пасат?

пред 1 година
ХАОСОТ СЕ ПРОДЛАБОЧУВА

СЈО не добило писмо од Јавното обвинителство, не може да извести како ќе постапува со предметите

пред 3 години
Македонија

Костадинов: Сите случаи на СЈО да се процесираат, одговорност за сите

пред 3 години
Преговорите продолжуваат

Можна лидерска средба – СЈО на апарати за дишење

пред 3 години
ПО НАРЕДБАТА ИСПРАТЕНА ОД ШУТКА

Јанушев до ЈО: Тоа што Јанева е во притивор и со суспендирани надлежности, зарем нема врска?!

пред 3 години
соопштение на опозицијата

ВМРО-ДПМНЕ: ЈО да се охрабри и да го повика Зоран Заев на распит

пред 3 години
препукување на релација Јо-шеф на државата

Пендаровски вели дека не го дискредитирал Јавното обвинителство

пред 3 години
И премиерот се огласи за случајот со изнуда на пари

Заев: Законот мора да важи за сите – и други бизнисмени да пријават ако биле рекетирани

пред 3 години
БАРА ЗАКОНИТЕ ДА ВАЖАТ ЗА СИТЕ

Левица со прашање – дали Јавното обвинителство ќе го преспие случајот со Рашковски?

пред 3 години
Македонија

Се јави обвинителството: Секое сликање или снимање гласачи е законски недозволиво

пред 4 години