Ознака: јани макрадули
Македонија

Макрадули: Во Македонија е загадено ама не до толку

пред 2 мес.
во места каде што загадувањето е најголемо, поддршката за инвертори ќе изнесува 100%

Ќе има казни за тие што ќе земат субвенции за инвертер, а пак ќе се греат на дрва, вели Макрадули

пред 7 мес.
Македонија

ВО ЖИВО: Пре-конференција на заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули

пред 7 мес.
Македонија

Макрадули: СДСМ е посвенета на обезбедување подобар живот на сите граѓаните

пред 9 мес.
Македонија

Макрадули: Ќе се менува начинот за затоплување во повеќе институции кои користат мазут

пред 1 година
Одбележување на Денот без возила на фосилни горива

Макрадули: 2019 година клучна во борбата со загадувањето

пред 1 година
Презентирани мерките од Програмата за намалување на аерозагадувањето

План за почист воздух: Засадување садници произведени во Македонија, купување еко-автобуси

пред 1 година
Поради загадувањето на воздухот и надминување на прагот на информирање

Да не се излегува без потреба и да се користи јавен превоз, вели Макрадули

пред 1 година
Македонија

Макрадули: Во споредба со 2016 и 2017 имаме помалку денови со зголемена загаденост (ВИДЕО)

пред 1 година
ЈАНИ МАКРАДУЛИ СО ГРАЃАНИТЕ НА ФЕЈСБУК

Планот за чист воздух ќе даде резултати (ВИДЕО)

пред 1 година
Поставете му прашање

Maкрадули ќе одговара на Фејсбук за загадувањето

пред 1 година
МАКРАДУЛИ НАЈАВИ НОВ ПРОЕКТ

Две училишта во Ѓорче Петров ќе се загреваат еколошки

пред 1 година
Македонија

ВО ЖИВО: Обраќање на заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули

пред 1 година
Мерки за намалување на загадувањето

Црвени, жолти и зелени налепници за возилата

пред 1 година
Економија

Рудник САСА применува најсовремени практики и стандарди за заштита на животната средина

пред 2 години