Ознака: изјава
Македонија

Заедничка изјава на Стејт департментот и ЕУ: Македонија и Албанија без одлагање да ги започнат преговорите

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски: Ние не сме талибанци да бришеме историски факти, Заев да им ја објаси изјавата за „бугарските фашисти“ на најблиските на жртвите во Треблинка

пред 2 мес.
Македонија

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Заради ова ли Бугарите сакаат Заев да победи?

пред 2 мес.
Македонија

Ем модуларнта немала дозвола ем Заев се к..чи „Што треба, сите да се посипеме со бензин и да се запалиме?“

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски му возврати на Заев: Освен благо чувство на гадење, друго немам што да кажам

пред 2 мес.
Македонија

Обвинителката Лиле Стефанова на судот му подметнала фалсификувана изјава од Груевски за предметот „Плацеви на Водно“!?

пред 3 мес.
Македонија

Следете во живо: Изјава на Зоран Заев

пред 8 мес.
Македонија

Филипче: Најверојатно ќе нема дополнителни рестриктивни мерки

пред 8 мес.
Македонија

Бучковски од Софија: Јасна позиција откако ќе се разгледаат коментарите на Бугарија

пред 11 мес.
Македонија

Во живо: Радмила Шекеринска на отворањето на Лабораторијата за кризен менаџмент

пред 1 година
Македонија

Во живо: Изјава на Антонио Милошоски пред Влада

пред 1 година
Македонија

Златев: Јовески е во љубовна врска со власта и прави притисок врз слободното новинарство

пред 2 години
Пратеничката на распит во Обвинителството

Ременски тврди дека нема врска со „Рекет“: Јас бев само почесен претседател во Меѓународниот сојуз

пред 2 години
била фрапирана од СНИМКаТа за „РЕКЕТ“

Катица Јанева:Имам обврска да контактирам со сите осомничени за да извлечам што поголем број информации

пред 2 години
лидерот на сдсм гласаше во струмица

Заев: Верувам во успешни избори, со забрзано темпо да продолжиме напред

пред 3 години
лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за пресудите за „27 април“

Мицкоски: Драконската казна е исклучително да се втера страв помеѓу гласачите

пред 3 години
на инфективно во моментов се лекуваат 29 пациенти

Филипче: Резултатите ќе покажат дали ќе се прогласи епидемиија на морбили во цела држава

пред 3 години
Македонија

Во живо од Собрание: Изјава на спикерот Џафери

пред 3 години
Кабинетот на претседателот Иванов и ВМРО-ДПМНЕ децидни

Заев до потпишувањето го криеше Договорот со Грција

пред 3 години
ПО ПРВОТО ПОСТРЕФЕРЕНДУМСКО ОБРАЌАЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ

Чија волја на народот ќе почитува Заев?

пред 3 години