Ознака: ИВЗ
Македонија

Филипче на средба со поглаварите на МПЦ и ИВЗ: Сите да придонесеме во битката со пандемијата

пред 2 мес.
Македонија

Заев: Одреден суд дозволил регистирање на салафистичка организација во Македонија, која од безбедносен аспект е проблем за државата

пред 4 мес.
Македонија

Шаќир Фетаху е избран за нов лидер на ИВЗ

пред 7 мес.
Македонија

Поглаварот на ИВЗ за нападот во Виена: Го осудуваме секој чин на насилство направен во име на исламот и муслиманите насочен кон одземање на човечки жртви

пред 7 мес.
Македонија

За новиот Реис на ИВЗ се уште има корона

пред 12 мес.
Македонија

ИВЗ со закана до Владата: Ако има полициски час за Бајрам ќе ја изгубите нашата поддршка

пред 1 година
Македонија

Спасовски очекува ИВЗ да ја почитува џамиите да останат затворени за Рамазан

пред 1 година
Македонија

Реџепи останува поглавар на ИВЗ, Бузаку немал доволно години

пред 2 години
бузаку незадолен од одлуката

Апелација го укина решениот на Основен суд: Реџепи останува Поглавар на ИВЗ

пред 2 години
времето истекува

Бузаку му даде рок на Реџепи до 11 и 30 часот да се повлече од ИВЗ

пред 2 години
Македонија

Превирања во ИВЗ: Бузаку со ултиматум до Реџепи да ги напушти просториите

пред 2 години
бузаку немал правосилно решение

Според Комисијата за верски заедници легитимен претседател на ИВЗ е Реџепи

пред 2 години
И покрај внатрешните проблеми

ИВЗ повика да се гласа во недела

пред 2 години
дали нешто е фалсификат се одлучува во друга постапка

Судот образложи: Не вршиме промена на Реисот туку спроведувме одлуки на ИВЗ

пред 2 години
постапката ќе ја води институционално

Новиот Реис се жали: Реџепи не ме пушта да влезам во просториите на ИВЗ

пред 2 години
вицепремиерот бара државата да реагира независност на верските заедници

Османи: Скандалозен и срамен е упадот во ИВЗ

пред 2 години
по обвинувањата на реџепи

Комисијата за верски заедници демантира замешаност со превирањата во ИВЗ

пред 2 години
превирања во исламската верска заедница

Ријасетот на ИВЗ: Реџепи е легитимен поглавар

пред 2 години
се повикува на судска одлука

Бузаку: Јас сум новиот поглавар на ИВЗ

пред 2 години
Борба за превласт во Исламската верска заедница

Полиција пред ИВЗ, приврзаниците на Реџепи и Бузаку се внатре (ВИДЕО)

пред 2 години