Ознака: интервју
Македонија

Пренџов: Oтанувам дел од опозицискиот блок како пратеник на Гром

пред 2 години
интервју со поранешниот министер за финансии

Хајредини: На власта се и се врти околу мнозинството и да не дојде до вонредни избори

пред 2 години
интервју со професорката и пратеник од вмро-дпмне

Василевска: Намератa на Ковачевски е што поголема власт да се натрупа во рацете на ДУИ

пред 2 години
Македонија

Пендаровски прогнозира: Шансите за почеток на преговори помали од 50%

пред 2 години
интервју со историчарот

Проф. Миновски: Mакедонскиот и бугарскиот народ се два различни народи, две различни нации

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за белградска „Политика“: Вистинско прашање не е дали, туку кога оваа Влада ќе падне

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за Хепи ТВ: Заев сам себе се пушти низ вода кога се навлече на криминал и корупција

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за белградска „Политика“: Владата на Заев го губи политичкиот легитимитет и кредибилитет

пред 2 години
интервју со кандидатот на гром за градоначалник на карпош

Јакимовски: Не може да играте „кантер страјк“ и да водите општина

пред 2 години
интервју со кандидатот за градоначалник

Kамиказа со порака до скопјани: Не гласајте за Шилегов

пред 2 години
интервју со кандидатот за градоначалник на гази баба

Стефковски: Очекувам убедлива победа во првиот круг и мнозинство на советничката листа

пред 2 години
интерву со пратеникот на вмро-дпмне

Стојаноски: Македонија повторно да се врати во оние времиња кога беше едно огромно градилиште

пред 2 години
Македонија

Беким Сали: Урбаната мафија во Чаир цути

пред 2 години
Македонија

Кандидатот за градоначалник Јовчески ветува: Ќе го вратиме „Пиво фестот“ во Прилеп

пред 3 години
интервју со претседателот на комисијата за здравство на вмро-дпмне

Д-р Николов: Секое училиште индивидуално да одлучува дали наставата да биде со физичко присуство или комбинирано

пред 3 години
инрервју со поранешниот пратеник

Мавровски: Шаховската табла на градоначалничката на Битола ја снема со првиот ветер и дожд

пред 3 години
интервју со поранешниот пратеник oд битола

Мавровски: Власта сака да го затвори РЕК Битола само затоа што ЕУ бара

пред 3 години
интервју со пратеникот на вмро-дпмне

Мисајловски: Ова е коруптивно-клептоманска влада

пред 3 години
Македонија

Насер Селмани: Претворањето на Тито во ангел е најголема глупост, тој протерал 200.000 до 300.000 Албанци од Косов о и Македонија

пред 3 години
Македонија

Премиерот Заев самиот си се фали: Оваа Влада никогаш нема да посегне по цензура

пред 3 години