Ознака: интер
Спорт

Интер оди кон нова титула во ЛШ

пред 3 мес.
Спорт

Интер го освои Супер купот во Саудиска Арабија

пред 4 мес.
Спорт

Милан е демолирана машина

пред 8 мес.
се очекуваат повеќе од 75.000 гледачи

Дербито Интер – Јувентус ќе им донесе заработувачка на “нероазурите” од 6,5 милиони евра

пред 5 години
жеден за докажување

Лукаку даде четири гола на дебито во дресот на Интер

пред 5 години
Шансите за тоа се вели 60 отсто

Антонио Конте се враќа на „чизмата“ со Интер, Милан и Рома како можни дестинации

пред 5 години
Интер е казнет со два меча без навивачи на „Џузепе Меаца"

УЕФА ги осуди расистичките навреди на фановите на Интер кон Кулибали

пред 5 години
убиство на џузепе меаца

Калчото одзеде уште еден живот

пред 5 години
Манџукиќ го „сруши“ Интер

Јувентус победник на големото дерби во Италија

пред 5 години
Спорт

Интер ја совлада Џенова, цел “Џузепе Меаца” му аплаудираше на Пандев (ВИДЕО)

пред 6 години
Ревија голови во Лигата на шампионите

Шлаканица на реалноста за Црвена звезда (ВИДЕО)

пред 6 години
Почна Лигата на шампионите

Звезда ремизира со Наполи, хет-трик на Меси

пред 6 години
Спорт

Интер со гол на Пандев го најави враќањето во Лигата на шампионите

пред 6 години