Ознака: Илија Димовски
Магазин

Димовски: На кој јазик е испечатена книгата “Бели Мугри” од Коста Солев Рацин на денешен ден 1939 година?

пред 6 дена
Македонија

Димовски за „27 април“: . Мојот впечаток беше дека нема ништо да се случи

пред 3 мес.
Македонија

Димовски: Амбасадорите знаат во кој град завршиле „Луј Витон“ чантата со парите

пред 10 мес.
Македонија

Димовски до Спасовски: Не ви ја честитам функцијата затоа што тоа не е за честитање

пред 11 месец
Македонија

Димовски: Премиерот Заев ќе бара начини како да ги одложи изборите

пред 11 месец
Македонија

Димовски: Eдна изборна единица е погрешно, потребни се 120 со мнозински систем

пред 1 година
Македонија

Димовски: Законот за јазици мора да претрпи измени согласно препораките на Венецијанската комисија

пред 1 година
Економија

Димовски: Не се знае колку ќе се задолжиме за новиот Клинички центар

пред 1 година
почна седницата за разрешувањето на катица јанева

Илија Димовски: Секое правно лудило завршува вака

пред 1 година
ТРКА СО РОКОВИТЕ

Димовски бара итна седница уште денес за Катица Јанева

пред 1 година
Заврши комисијата за разрешување на специјалната обвинителка

ВО ЖИВО: Изјава на Илија Димовски по комисијата за разрешување на Катица Канева

пред 1 година
Почна комисиската седница за разрешување на Катица Јанева

Зад затворени врати – почна седницата за разрешување на Јанева

пред 1 година
Македонија

ВО ЖИВО: Изјава на Илија Димовски со Собранието

пред 1 година
Македонија

Разрешувањето на Јанева во четврток – Димовски бара декласификација на извештајот

пред 1 година
Македонија

ВО ЖИВО од Собрание: Изјава на Димовски за разрешувањето на Јанева

пред 1 година
Македонија

Димовски: Материјалот за Јанева го добив како доверлив, Комисијата ќе одлучи дали седницата ќе биде јавна

пред 1 година
Македонија

Џафери му го предаде извештајот со докази за „Рекет“ на Димовски

пред 1 година
Македонија

Димовски: Пописот се користи за политички цели и е предмет на калкулации помеѓу партнерите во владеачкото мнозинство

пред 1 година
Македонија

Димовски: Имаме суштински и сериозни забелешки за Законот за попис

пред 1 година
за Акцискиот план за борба против лажни вести

Илија Димовски: Владата најавува цензура, ова е дно

пред 1 година