Ознака: хашим тачи
Регион

71 заштитен сведок ќе сведочат со Хаг против Хашим Тачи, Кадри Весељи, Реџеп Селими и Јакуп Красниќи

пред 1 месец
Регион

Обид за незаконско преземање на тајни документи од сефот на Тачи

пред 3 мес.
Регион

Објавена редигирана верзија на одлуката за потврдување на обвинението против Хашим Тачи и останатите обвинети

пред 3 мес.
Регион

Taчи во Хаг не смее да прима гости

пред 3 мес.
Регион

Хашим Тачи бил испрашуван во Хаг три пати, Обвинителството тврди дека ја лажел јавноста

пред 3 мес.
Регион

Ужасите на „жолтата куќа“: Првиот пациент бил Србин кому му бил изваден бубрег и ставен во соработник на Хашим Тачи

пред 4 мес.
Регион

Хашим Тачи тврди дека не бил воен злосторник

пред 4 мес.
Регион

Трагите на „жолтата куќа“ во која се вадеа органи на Срби водат до Хашим Тачи

пред 4 мес.
Регион

Хашим Тачи потврди: Одам во Хаг и поднесувам оставка од местото претседател

пред 4 мес.
Регион

Крај на кариерата на Хашим Тачи: Од лидер на УЧК до претседател на Косово и хашки затвореник

пред 9 мес.
Регион

Не е корона: Хашим Тачи е примен во болница

пред 11 мес.
Регион

Тачи ги повика косовските граѓани да не ги почитуваат мерките на Владата за ограничување на движењето

пред 12 мес.
списокот е долг

Не е само Читаку: И Курти и Хашим Тачи имаат српски пасош?

пред 1 година
Порака на косовскиот претседател

Taчи: Политичката зрелост да се покаже и при формирањето на идната влада

пред 1 година
Регион

Тачи е задоволен што Американец ќе го олеснува дијалогот со Србија

пред 1 година
тоа би било крунисување

Хашим Тачи побара од Ватикан да го признае Косово

пред 1 година
Регион

Уште еден Тачи: Синот Ендрит планира да го наследи таткото во политиката (ФОТО)

пред 1 година
како можен датум се споменува 6 октомври

Косовското Собрание се самораспушти, се чека датум за предвремени избори

пред 2 години
како датум се спомнува 29 септември

Се е подготвено за избори на Косово, се чека одлуката на Тачи

пред 2 години
на располагање има сопствен батлер

Хашим Тачи летува во Бодрум за 5.600 евра од ноќ

пред 2 години