Ознака: Грција
за да се заштити морето

Догодина во Грција нема да се употребуваат пластични чаши и кеси

пред 4 дена
Регион

Грчката полиција апси нелегални странски државјани

пред 5 дена
грчкиот министер за надворешни работи

Дендиас: Македонија треба да ги почитува обврските и правилно да го толкува Договорот од Преспа

пред 1 нед.
Регион

Грција ја плаши ЕУ од дестабилизација на регионот ако само Македонија добие датум за преговори

пред 2 недели
луѓе од ранливи категории

Повеќе од 450 мигранти од грчките острови ќе бидат префрлени во близина на Македонија

пред 2 недели
Регион

Само го напуштило кампот: Дете од Сирија се удави на плажа во Грција

пред 2 недели
Регион

Помпео во Атина: САД и Грција го засилија договорот за соработка во одбраната

пред 2 недели
блокиран транспортот и услугите во земјата

Грција парализирана од 24­ часовен генерален штрајк

пред 3 недели
клучна е поддршката на ЕУ, велат од организацијата

УНХЦР: Грција мора да стави крај на опасната пренатрупаност во центрите за мигранти на островите

пред 3 недели
на грчкиот остров Лезбос

Двајца загинати – Мигранти нападнаа пожарникари што гасеа пожар во бегалски камп

пред 3 недели
Регион

Мерки на грчката Влада за поддршка на туристичките бизниси погодени од банкротот на „Томас Кук“

пред 3 недели
Грчко-бугарски скандал

Во Солун уапсени 12 лица за трговија со бебиња – Бугарки си ја продавале рожбата за 25.000 евра!

пред 4 недели
Невреме кај јужниот сосед

Денеска две жртви од громови во Грција

пред 4 недели
Регион

Не одете денеска во Грција: Целата земја ќе биде блокирана од генерален штрајк

пред 4 недели
оние кои ја земаат новата дрога зачекоруваат директно во смрт

Кокаин за сиромашни: Евтина дрога се шири низ Грција, чини евро – две

пред 4 недели
проблем кој го анализира и еден вашингтон пост

Антипушачкиот закон на Мицотакис никој не го ферма

пред 4 недели
началниците на генералштабовите ќе потпишат договор

Грчките власти потврдија дека ќе го чуваат македонскиот воздушен простор

пред 4 недели
Големото невреме направи проблеми во Грција

Потоп во Солун – Куќи и улици под вода и кал

пред 1 месец