Ознака: Грција
Регион

Специјални нуркачи откриле над 46 килограми кокаин во брод што од Бразил стигнал во Грција

пред 7 мес.
Регион

Грција ја прошири листата земји за кои се укинува карантинот, Македонија не е меѓу нив

пред 8 мес.
Македонија

Спремете се за одење во Грција со ПЦР тест или вакцинирани

пред 8 мес.
Регион

Во делови на Грција зголемено присуството на коронавирусот во отпадните води

пред 8 мес.
Регион

Грчката црква ќе им овозможи на верниците да присуствуваат на велигденските литургии

пред 8 мес.
Регион

Kазната е 300 евра: Во Грција нема мрдање од плажата на која сте пријавени

пред 8 мес.
Регион

Грција ќе ги чека одлуките на ЕМА за имунизација со вакцината на Џонсон и Џонсон

пред 8 мес.
Регион

Одењето во Грција засега привлилегија за тие од ЕУ

пред 8 мес.
Регион

За македонските државјани, границите на Грција остануваат затворени уште една седмица

пред 8 мес.
бројни правила за влез кај јужниот сосед

При влез во Грција ќе мораме да кажеме и на која плажа ќе се сончаме и капеме

пред 8 мес.
Регион

Ројтерс: Грција го укинува карантинот за земјите членки на ЕУ, Израел, САД, Британија, Србија и ОАЕ

пред 8 мес.
Регион

Грција до јули ќе постигне имунитет

пред 8 мес.
Регион

Бесплатните тестови за Ковид-19 за домашна употреба се дистрибуираат во аптеките во Грција

пред 8 мес.
Регион

Задолжителен седумдневен карантин по пристигнувањето во Грција

пред 8 мес.
Регион

Грција ги попушта мерките: Се отвораат продавници и покрај големите бројки на заболени и починати

пред 8 мес.
границите се отвараат на 14 мај

Во Грција ќе можеме да влеземе со ПЦР тест, но дали ќе бидат признати сите вакцини?

пред 8 мес.
Македонија

Филипче најавува отворање на границите со Грција за 14 мај

пред 8 мес.
Регион

Теохарис: Ако некој се зарази со коронавирус во Грција, ќе му биде обезбедена соодветна нега, без никакви трошоци

пред 8 мес.
Регион

Во мај вакцинација на бегалците во камповите во Грција

пред 8 мес.
Регион

Заклучувањето во Грција продолжено за уште најмалку 10 дена

пред 9 мес.