Ознака: граници
Македонија

На границите повеќе нема да има тестирање за Ковид-19

пред 2 години
Регион

За македонските државјани, границите на Грција остануваат затворени уште една седмица

пред 3 години
Регион

Словенија ги заострува условите за влез во земјата поради новите видови коронавирус

пред 3 години
Свет

Австрија ги засилува граничите контроли кон сите соседи

пред 3 години
Регион

Грција уште повеќе ги затвора границите

пред 3 години
Свет

Франција од утре ги затвора границите за патници кои не се од ЕУ

пред 3 години
Свет

Од утре затворени границите на Норвешка

пред 3 години
Регион

Грција од 1 мај ги отвора границите на српските туристи

пред 3 години
Регион

Влез во Грција само со негативен ПЦР тест

пред 3 години
Регион

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври

пред 3 години
Македонија

Комисијата за заразни болести предложи отворање на границите со Србија, Црна Гора, Косово и Албанија без PCR тест

пред 3 години
Регион

Границите со Грција остануваат затворени и по 1 октомври

пред 3 години
Македонија

Македонија останува црна дупка: Границите во ЕУ за нас остануваат затворени

пред 4 години
Македонија

Koj е виновен за отворањето на границите, СДСМ или ДУИ?

пред 4 години
Реакција од Стопанска Комора на Северо-Западна Македонија

Отворете ги границите за дијаспората, оти таа е важна за економијата

пред 4 години
Регион

Ќе профитира ли Македонија: На Балканот секој секому затвора граници

пред 4 години
Во интервју за „Пинк“

Рама: Не сакам граници со Косово, Црна Гора, Македонија и Србија

пред 5 години
Според Репортери без граници, Македонија тапка во место

Високи владини функционери имаат вкоренета тенденција да им се закануваат на новинари

пред 5 години
ПРОЛЕТ Е ВРЕМЕ НА РАЗДВИЖУВАЊЕ

Прашањето со бегалците во Европа стана како вицот за Индијанците и белците

пред 5 години
Регион

Харадинај: Отварањето на прашањето на границите е агенда на Путин, Косово нема да даде територија

пред 5 години