Ознака: градоначалник
Македонија

И заменик градоначалничката на Град Скопје поднесе оставка

пред 2 години
Македонија

Отпочнати 1096 проекти за нецели 100 дена од страна на градоначлниците на ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 години
Македонија

Премиерот пак со историска утка: Заев нема поим дали 1941 година во Скопје имало администратор, кмет или акционен комитет

пред 3 години
Македонија

Осумдневен притвор за закани кон кандидат за градоначалник на Прилеп

пред 3 години
Македонија

СДСМ пука по шевовите: Максим Димитриевски ќе се кандидира како независен кандидат за градоначалник

пред 3 години
Македонија

Данела Арсовска ја објави независната кандидатура за градоначалник на Скопје: Време е за избор меѓу празни ветувања и професионалност, времето не чека никого

пред 3 години
Македонија

Имер Селмани заеднички кандидат на власта за градоначалник на Скопје, Шилегов „виси“?

пред 3 години
Македонија

Штипскиот градоначалник во изолација поради контакт со заболен од коронавирус

пред 3 години
Македонија

Прилепскиот градоначалник од денеска се вклучува да помага како лекар на Инфективното одделение

пред 4 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да предложи кандидат за градоначалник на локалните избори за Штип

пред 4 години
Македонија

Градоначалникот на Пробиштип позитивен на коронавирус

пред 4 години
Необичен плен во Кина

Во дом на бивш кинески градоначалник пронајдени 13 тони злато!

пред 5 години
Убистовто со огнено оружје е многу ретко во Иран

Градоначалникот на Техеран осуден на смрт заради убиство на сопругата

пред 5 години
Македонија

Шилегов хит на социјалните мрежи, електричен тротинет го извади од рамнотежа (ВИДЕО)

пред 5 години
За избор на градоначалник во дебар

Аголи го призна поразот и му честиташе на Дука

пред 5 години
Македонија

Градоначалник на Ново Село ќе се бира во втор круг

пред 5 години
реакција по нападот врз екипата на ТВ 21

ЦИВИЛ: Слободата на информирање не смее да биде загрозена

пред 5 години
Македонија

Докторот Хекуран Дука кандидат на ДУИ за градоначалник на Дебар

пред 5 години
најави кривична пријава за претседателката на ДКСК

Градоначалникот на Вевчани: Ако не сум доставил анкетен лист, како истиот се нашол на веб страната?

пред 5 години
Опозицијата избра кандидати за градоначалници на Охрид и Ново Село

Со неврохирургот Милошевски ВМРО-ДПМНЕ оди во трката за Охрид

пред 5 години