Ознака: Гордана Силјановска
Македонија

Силјановска потсетува: И Бугарија и Македонија ја имаат ратификувано Конвенцијата за заштита на правата на малцинствата

пред 4 мес.
Македонија

Силјановска: Срцата на Талат и Кастриот како метрономи-Телепатски биеле за срам на демократијата!

пред 6 мес.
Македонија

Силјановска со порака до Заев: Ќе се одважите ли како „феминист“, машки да реагирате на нападите врз Данела Арсовска?!

пред 9 мес.
Македонија

Претседателе се слушаме: Пендаровски молчи за преговорите со Бугарија

пред 11 мес.
Македонија

Проф.Силјановска за интерпелацијата на вицепремиерот Николовски и министерот Маричиќ-Со институционален илузионизам нема вистинска борба против корупцијата

пред 1 година
Македонија

Проф.Силјановска го разобличи директорот на ДЗС-Симовски манипулира со измислени затворски казни за пописот

пред 1 година
Македонија

Силјановска: Потребно е исправување и респект кон себе кон својот идентитет, нацијата, правото, културното богатство наследство

пред 2 години
Македонија

Kаракамишева,Силјановска, Камбовски, Тупанчевски, Калајџиев: Ова се експертите што ВМРО-ДПМНЕ ги предлага

пред 2 години
Македонија

Силјановска: Европското знаменце е важно, но законот требаше да добие позитивно мислење од Венецијанската комисија

пред 2 години
Македонија

Сиљановска: Не се чувствувам како поразена, туку како наградена за сето она што го сторив

пред 3 години
јас лично ќе го користам името македонија, вели професорката

Сиљановска: Денот започна како зима, мислам дека ќе заврши со сонце (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Сиљановска: Власта на заминување е најстрашна власт

пред 3 години
на синоќешната вонредна седница

Левица одлучи да даде поддршка за професорката Сиљановска

пред 3 години
Македонија

Сиљановска: Ако најдобрите се најдат на највисоките позиции верувам дека има живот за Македонија

пред 3 години
Македонија

Сиљановска на богослужба за Велигден во „Св. Петка“

пред 3 години
кандидатката за претседател пред граѓаните на карпош

Силјановска: Крајот на власта е на повидок, а победата веќе е на дофат

пред 3 години
Аналитичарите не гледаат причина зошто АА и БЕСА би им ги препуштиле гласовите од Река на ДУИ и СДСМ

Божиновски: Силата на СДСМ без поддршката на ДУИ, ДПА, Алтернатива и НДП е 280 000 – 290 000 гласови

пред 3 години
ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА КАНДИДАТКА ГО ТРЧА ВТОРИОТ КРУГ ОД КАМПАЊАТА

Силјановска: Се случи колапс на легитимитетот на власта – за 18 месеци загубија 200.000 гласачи

пред 3 години
Македонија

Силјановска: Мислам дека цензус ќе има, ќе разговарам со оние од „Бојкотирам“ (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Сиљановска и Пендаровски одат во втор круг – трка за гласовите на Река

пред 3 години