Ознака: Ѓорге Иванов
Македонија

Претседателот Иванов праша: Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема

пред 3 мес.
Македонија

Пресинг ТВ дознава: Уставниот суд ќе расправа за прогласувањето на „Северна“ во Службен весник без потписот на Иванов

пред 8 мес.
седум иницијативи чекаат на разгледување

Дали Уставен суд ќе го оспори прогласувањето на „Северна“ без потпис на Иванов?

пред 8 мес.
Нема деградирања

Пендаровски потпиша нови укази за спорните на Иванов

пред 2 години
Подарок од претседателот Иванов за Папата

Франциск доби резбан албум со фотографии од христијанската традиција во Македонија (ФОТО)

пред 2 години
Претседателот го пречека Франциск

Иванов му посака добредојде на Папата во Република Македонија и го потсети на Кирил и Методиј и Климент Охридски

пред 2 години
со високи почести

Претседателот Иванов го прими Папата во Вилата на Водно (ВИДЕО)

пред 2 години
Претседателот Ѓорге Иванов по денешното гласање

Иванов: Новиот претседател да ги исполни сите ветувања (ВИДЕО)

пред 2 години
Претседателот Иванов гласаше во првиот круг од претседателските избори

Иванов: Македонија заслужува да и припадне она за кое се изборила досега (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Заев: Нема законска можност Иванов да помилува

пред 3 години
постојат две причини

Владата за помилувањето: Не очекуваме Иванов „да се дрзне и да го направи тоа”

пред 3 години
ќе се објават ли во службен весник

Законите вратени од Иванов пак во Собрание

пред 3 години
Собраниската гласачка машина утре пуштена на турбо

На прегласување 11 закони на кои претседателот Иванов не се потпиша

пред 3 години
ГО БРАНИ УСТАВОТ

Иванов на Собранието му врати уште 4 закони

пред 3 години
пак ќе се гласаат

Законите што не ги потпиша Иванов се вратија во Собрание

пред 3 години
Македонија

Иванов не потпиша Укази за шест закони, меѓу кој и за ОТА

пред 3 години
поради именувања во Армија

Антикорупциска отвори постапка против претседателот Иванов

пред 3 години
Македонија

Иванов: Малкумина ги разбираа вредностите и принципите на претседателот Трајковски

пред 3 години
ЛИДЕРСКИ ПОЗНАВАЊА ЗА ЧЕТВРТАТА ИНДУСТРИСКА РЕВОЛУЦИЈА

Претседателот Иванов им ги додели сертификатите на младите лидери

пред 3 години
Македонија

Претседателот Иванов го осудува физичкото насилство во затворот

пред 3 години