Ознака: Газа
Свет

Вака се живееше во Газа (ВИДЕО)

пред 1 нед.
Свет

Газа е запоседната со 10.000 израелски војници

пред 2 недели
Свет

Падна Палестина: Израелците ја зазедоа Газа (ФОТО)

пред 3 недели
Свет

Луксуз на сите страни: Вака се живееше во Газа (ВИДЕО)

пред 4 недели
Свет

САД сака пауза во војната во Газа

пред 1 месец
Свет

Израелската армија се пробива низ Газа

пред 1 месец
Свет

Што има во тунелите под Газа: Губите чувство за време и простор, како да сте во лавиринт (ФОТО)

пред 1 месец
Свет

Дали решението за конфликтот меѓу Израел и Хамас е „две држави за два народи“?

пред 2 мес.
Свет

Ова се тунелите под Газа (ФОТО)

пред 2 мес.
Свет

Газа од воздух изгледа катаклизмично (ФОТО)

пред 2 мес.
Свет

Во Газа живеат два милиони Палестинци во само 365 квадратни километри (ФОТО)

пред 2 мес.
Свет

Срушената зграда во Газа била упориште на Хамас, тврдат израелците

пред 3 години
Свет

Наместо здравствените работници, во Газа се вакцинирале министри и националниот фудбалски тим

пред 3 години
Свет

Откриен тунел од Појасот Газа кон Израел

пред 3 години
Чавушоглу: ова е злосторство против човештвото

Израел ја ракетираше канцеларијата на Турската државна новинска агенција во Газа

пред 5 години
Свет

Едно лице загина и 200 поврдени на границата меѓу Појасот Газа и Израел

пред 5 години
Израелски војници отвориле оган за време на протест

Во Појасот Газа убиен палестински тинејџер, 40 лица ранети (ВИДЕО)

пред 5 години
Влошување на состојбата во појасот Газа

Израелската армија ја бомбардираше телевизијата на Хамас, „Ал Акса“

пред 5 години
Како знак на одмазда

Израелски борбени авиони го нападнаа Појасот Газа

пред 5 години
Зголемување на тензиите во Газа

Убиено палестинско момче

пред 5 години