Ознака: ФИФА
Одлука на Светската куќа на фудбалот

ФИФА пресуди: Кардиф ќе треба да му плати на Нант за загинатиот Емилијано Сала

пред 1 година
кои се тие што гласале, прашува тренерот на Челзи

Френк Лампард шокиран што Лидс доби награда од ФИФА за фер-плеј

пред 1 година
после трагичниот случај

ФИФА го предупреди Иран: На жените да им биде дозволено да влезат на стадион

пред 1 година
Спорт

Македонија скокна две места на најновата ФИФА ранг листа

пред 1 година
нов скандал на повидок

Полицијата го приведе потпретседателот на ФИФА

пред 2 години
по победата над летонија и нерешено со словенија

ФИФА ранг листа: Македонија со скок од три места застана на 68. место

пред 2 години
студија на ФИФА по најавите за 48 учесници на СП во Катар

Проширувањето на Мундијалот во 2022 ќе донесе до 400 милиони долари добивка

пред 2 години
„The Best“

ФИФА ги избра најдобрите фудбалери на светот

пред 2 години
ФИФА рејтинг

Македонија за две места го подобри пласманот на ФИФА

пред 2 години
ФИФА со иницијатива за промена во трансфер правилата

Ќе се ограничи бројот на позајмени фудбалери

пред 2 години