Ознака: евакуација
Македонија

Само Владата на ДУИ и помалиот коалициски партнер СДСМ не пратија авион во Израел да ги евакуираат нашите граѓани

пред 2 мес.
Свет

Трагедијата во Авганистан видена од друг агол-САД барале по 2.000 долари од секој евакуиран од Кабул!

пред 2 години
Регион

Поплавен југот на Србија: Најкритично кај Бела Паланка, каде едно село е под вода

пред 3 години
Оформена зона на безбедност од 250 метри

Плажа во Барселона евакуирана поради експлозивна направа (ВИДЕО)

пред 4 години
пожарот го гасат седум хеликоптери и два авиони

Силен пожар голтна неколку од Канарските острови, евакуирани 2 илјади луѓе

пред 4 години
Авиони и хеликоптери го гаснат пожарот

Гори Гранд Канарија, стотици туристи принудени на евакуација (ФОТО)

пред 4 години
БУРИ НА ЈАПОНСКИОТ ОСТРОВ КЈОСО

Поради страв од поплави евакуиран цел град со 600.00 жители

пред 4 години
Во градовите Кил, Ерфурт и Магдебург

Поради бомбашки закани евакуирани три суда во Германија

пред 5 години
250 илјади луѓе евакуирани поради пожарите

Во бегство од пеколот во Калифорнија десетина загинати

пред 5 години
Македонија

Шилегов лично барал АРМ да интервенира во зградата во скопски Аеродром – „Приоритет ми беше безбедноста на станарите“

пред 5 години
Станарите се вратија дома

Смрдеата била од користени пелени

пред 5 години
Македонија

Евакуирани жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“

пред 5 години