Ознака: еу
подобро мртов отколку да бара одложување

Џонсон: Нема да поднесам оставка за да избегнам одложување на Брегзит

пред 8 мес.
Атмосферата во Секретаријатот е веќе работна

Османи убеден дека во октомври добиваме датум за започнување преговори

пред 8 мес.
Еврокомесарот во заминување со порака на твитер

Хан го поздрави гласањето на Бундестагот за почеток на преговори со ЕУ во октомври

пред 8 мес.
За предлогот гласаа и власта и дел од опозицијата

Бундестагот даде зелено светло за Македонија и Албанија за почнување преговори во октомври

пред 8 мес.
Македонија

Тимоние: Франција се уште не одлучила околу датумот за Македонија во ЕУ

пред 8 мес.
АКТИВНОСТИ ВО ЊУЈОРК

Могерини: Преговори на ЕУ со Македонија и Албанија е клучно и за регионот

пред 8 мес.
Свет

ЕУ го осуди трагичното убиство на бегалец од Судан кого Либијците го застрелаа во стомакот

пред 8 мес.
Економија

Од Македонија лажен алкохол, од Турција лажна козметика: ЕУ во борба против фалсификати

пред 9 мес.
Свет

Велика Британија има 12 дена за да ги претстави плановите за брегзит пред ЕУ

пред 9 мес.
Македонија

Димитров: Нема да ми биде лесно да се вратам дома и да кажам дека нема датум

пред 9 мес.
ПОМОШТА ОД ЕУ НЕ Е ДОВОЛНА

Ердоган ја повтори заканата – ќе ја отвори браната за сириските бегалци

пред 9 мес.
НЕШТО КАКО ЛАДЕН ТУШ

Жбогар вели дека довербата кај граѓаните е поважна од датум

пред 9 мес.
Регион

ЕУ нема коментар за тоа што поранешниот унгарски министер за правда ќе го води ресорот проширување

пред 9 мес.
НАЦИОНАЛНА КОНВЕНцИЈА ЗА ЕУ ВО МАКЕДОНИЈА

Концептот спогодба само на хартија

пред 9 мес.
ПРОФЕСОРОТ ПО ПРАВО НЕ СЕ СОГЛАСУВА СО СТРАТЕГИЈАТА

Калајџиев: Концептот е комплетно да се растури СЈО, зад тоа стојат и САД и ЕУ

пред 9 мес.
БРИСЕЛ МУ ОДГОВОРИ НА ЕРДОГАН

ЕУ ги исполнува обврските, на Турција и се исплатени 5,6 милијарди евра

пред 9 мес.
за да се олесни носењето обвиненија против милитанти

ЕУ воспостави антитерористички регистар

пред 9 мес.
ОТФРЛЕН ПРЕДЛОГ

Чавушоглу одбива „посебен статус“ за Турција во ЕУ

пред 9 мес.
Граѓаните и компаниите од ЕУ треба да бидат подготвени

ЕК: Има голема веројатност за Брегзит без договор

пред 9 мес.
Бледскиот стратегиски форум

Шекеринска:Постигнавме брз прогрес, сега е време ЕУ да покаже брза реакција

пред 9 мес.