Ознака: епп
Свет

Доналд Туск е новиот претседател на ЕПП

пред 2 мес.
Македонија

Обраќање на Ѓорчев пред колегите од ЕПП во Брисел: Владината корупција стана секојдневие во државата

пред 5 мес.
Македонија

Николоски, Ѓорчев и Муцунски на Политичкото собрание на EПП во Брисел

пред 8 мес.
на унгарската граница со србија

Салвини на средба со Орбан: Проблемот не е распределбата на мигрантите туку спречување да пристигнат илјадници други

пред 9 мес.
Свет

Орбан: Доброволно привремено ја суспендираме работата во ЕПП

пред 10 мес.
ЌЕ ДОБИЈАТ ЛИ ЦРВЕН КАРТОН ОД ЕПП?

Орбан на расправа за Фидес во Европските народни партии

пред 10 мес.
Лидерот на Европската народна партија

Вебер сака лично да му каже на Орбан дека се соочува со исклучување од ЕПП

пред 11 месец
ПО ИЗБОРОТ ЗА ШПИЦ-КАНДИДАТ ВО ЕПП

Манфред Вебер – рокерот од Баварија со конзервативни вредности спремен за фотелјата на Јункер

пред 1 година
Мицкоски оствари средба со Манфред Вебер Претседател на ЕНП во Европскиот Парламент

Започна Конгресот на ЕПП, Мицкоски на Политичкото Собрание

пред 1 година
Македонија

Ѓорчев во Виена: Засилена соработка Австриската народна партија од ЕПП и ИРИ

пред 1 година