Ознака: џафери
Македонија

Џафери е тој кој треба да овозможи непречена работа на собранието, а не да ја префрла вината на опозицијата

пред 2 мес.
Македонија

Џафери: Пратениците кои беа во скафандери немаа контакт со ниту едно лице во Собранието

пред 2 мес.
Македонија

Џафери свика состанок на претседателството на Собранието

пред 2 мес.
Македонија

Џафери ја закажа седницата за одложување на пописот за 13 часот

пред 2 мес.
Македонија

Џафери проговори за внатрешниот конфликт во ДУИ: Неможноста да се одржи седница е недоаѓање на сите пратеници од владејачкото мнозинство СДСМ и ДУИ

пред 4 мес.
Македонија

Павле Трајанов и пратениците од ЛДП го известиле Џафери дека ќе делуваат независно од СДСМ

пред 4 мес.
Македонија

Џафери: Локалните избори на 3-ти, 10-ти или 17-ти октомври

пред 4 мес.
Македонија

Џафери: За одложување на пописот потребна е политичка одлука

пред 4 мес.
Македонија

Џафери: Пописот не е и не смее да биде политичка операција

пред 4 мес.
Македонија

Џафери: Собранието нема надлежност да истражува дали пратеник силувал жена

пред 5 мес.
Македонија

Средба Џафери-Дирк Јан Коп: Не е прашање дали Македонија ќе стане членка на ЕУ туку кога

пред 5 мес.
Македонија

Средба Џафери-Шентоп: Односите меѓу Турција и Македонија добиваат нова димензија по членството на земјава во НАТО

пред 6 мес.
Македонија

Џафери: Ќе чекам пратеничките групи да се изјаснат за онлајн седници, па ќе го ставам на дневен ред

пред 7 мес.
Најави од законодавниот дом

Почна да се размислува за ново отворање на Уставот

пред 2 години
Македонија

Џафери: ЕУ да стои на својата определба за отворени врати

пред 2 години
Хаос во Собранието на Црна Гора

Црногорските пратеници до Џафери: Срам да ви е – терорист што пукаше во македонски полицајци (ВИДЕО)

пред 2 години
Обвинителката Вилма Русковска доби одговор

Џафери: Судот ќе биде одговорен ако Велјановски побегне од државата

пред 2 години
Македонија

Во живо од Собрание: Изјава на спикерот Џафери

пред 2 години
СДСМ го бојкотира собранискиот спикер

Митревски: Џафери да каже зошто ја прекина синоќешната седница, кворум имаше

пред 2 години
Македонија

Џафери го врати до Судот барањето за одземање на имунитетот на Вељаноски, направена е грешка

пред 2 години