Ознака: држава
Регион

Политико: „Качкетот“ потив “Тиквата“ – Мафијашката држава Бугарија на пресвртница

пред 1 година
Регион

Техничкиот министер за надворешни работи Николај Милков призна: Бугарија преговара со партија, а не со државата Македонија

пред 2 години
Македонија

За која држава и нација прашува премиерот Заев?!

пред 3 години
Македонија

Можни нови мерки од утре: Влез и излез од државата со негативен ПЦР тест, потврда за прележан ковид-19 или за имунизација

пред 3 години
Македонија

Плусинфо: СДСМ ретерира за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ, мора да стои „Република Северна Македонија“

пред 3 години
Регион

Кирил Топалов: Македонија треба да се однесува со почит кон својата мајка Бугарија

пред 3 години
Економија

„Факти“: Државата се офајди од бензините и дизелот и покрај рекордно ниските цени

пред 3 години
Македонија

Марјан Ѓорчев: Виткањето на кичмата нема да ни помогне, или ќе бидеме достојна држава или нема да не биде

пред 3 години
Економија

Димитриеска Кочоска: За една година секое четиричлено семејство е задолжено за 2.400 евра плус камати

пред 3 години
Економија

ССМ: Да се преземат сите напори со петтиот пакет мерки да им се помогне на работниците

пред 3 години
каракачанов и заев говорат со еден јазик

Апсурди на едно интервју-Цела Македонија институционална „длабока држава“!

пред 4 години
Економија

И туристичките водичи бараат поддршка од државата

пред 4 години
Занаетчиите молат за помош од државата

Не се опфатени во ниту една мерка, а загрозени се над 9 000 работни места

пред 4 години
ПОНИШТЕН УШТЕ ЕДЕН ДОГОВОР НА ЦИПРАС

Мицотакис и подаде рака на грчката црква, на радост на владиката Иеронимус

пред 5 години
Прва трибина за претстојниот процес во МВР

Со ветинг до професионализам и владеење на правото

пред 5 години
Поранешниот бугарски претседател во елемент

Прванов: Изјавата на Пендаровски не е доволна

пред 5 години
премиерот на израел дециден

Нетанјаху: Израел е држава на еврејскиот народ, не на сите граѓани

пред 5 години
Македонски парадоски

Независните се откажаа од името на државата, ама не и од името на партијата

пред 6 години