Ознака: држава
Македонија

Марјан Ѓорчев: Виткањето на кичмата нема да ни помогне, или ќе бидеме достојна држава или нема да не биде

пред 5 дена
Економија

Димитриеска Кочоска: За една година секое четиричлено семејство е задолжено за 2.400 евра плус камати

пред 2 мес.
Економија

ССМ: Да се преземат сите напори со петтиот пакет мерки да им се помогне на работниците

пред 4 мес.
каракачанов и заев говорат со еден јазик

Апсурди на едно интервју-Цела Македонија институционална „длабока држава“!

пред 5 мес.
Економија

И туристичките водичи бараат поддршка од државата

пред 11 мес.
Занаетчиите молат за помош од државата

Не се опфатени во ниту една мерка, а загрозени се над 9 000 работни места

пред 1 година
ПОНИШТЕН УШТЕ ЕДЕН ДОГОВОР НА ЦИПРАС

Мицотакис и подаде рака на грчката црква, на радост на владиката Иеронимус

пред 2 години
Прва трибина за претстојниот процес во МВР

Со ветинг до професионализам и владеење на правото

пред 2 години
Поранешниот бугарски претседател во елемент

Прванов: Изјавата на Пендаровски не е доволна

пред 2 години
премиерот на израел дециден

Нетанјаху: Израел е држава на еврејскиот народ, не на сите граѓани

пред 2 години
Македонски парадоски

Независните се откажаа од името на државата, ама не и од името на партијата

пред 3 години