Ознака: димче арсовски
Македонија

Димче Арсовски: Заев и Ангеловска утре ќе ја задолжат земјата за нови 41 милион евра

пред 1 година
Економија

Арсовски: Утре ново задолжување на Република Македонија и граѓаните за 53,6 милиони евра

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ за телевизијата на боки 13

Арсовски: Заев призна дека 1 ТВ бил провладин медиум

пред 1 година
Економија

Арсовски: „Пауер АД“ во која косопственици биле Заеви преку фирмата„Еленица“ добила грант од ФИТР

пред 1 година
Економија

Димче Арсовски: Фирма блиска на Заеви добила грант од Фондот за иновации и технолошки развој

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ до власта

Арсовски: Нема никого да замолчите и нема да спречите вистината за вашиот криминал да излезе пред очите на јавноста

пред 1 година
Македонија

Арсовски: Истрагата за „Рекет“ фарса (ВИДЕО)

пред 1 година
Економија

Арсовски: Државата забрзано се задолжува, а притоа нема никаков ефект врз стандардот на граѓаните

пред 1 година
ДОДЕКА СЕ БАРА КОМПРОМИС ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО

Арсовски: Заев ја руши правната држава со цел да создаде нова Катица

пред 1 година
Македонија

Арсовски: Заев бега од избори, ние сме подготвени уште утре да се распишат

пред 1 година
Според ВМРО-ДПМНЕ целата истрага е компромитирана

Арсовски: За што и кај кого сè му посредувал Кирацовски на Боки 13?

пред 1 година
Го повикуваат обвинителството да ги повика и политичарите од власта на распит

ВМРО-ДПМНЕ: Се повикуваат соработниците на Боки 13, а не нарачателите

пред 1 година
реакција на вмро дпмне

Арсовски: Истрагата е целосно компромитирана

пред 1 година
Македонија

Арсовски: Зошто Заев доколку поседува докази не е повикан ниту за сведок, иако според видеата може да биде и осомничен?

пред 1 година
обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ

Арсовски: СЈО нема повеќе кредибилитет, сите се дел од криминална мрежа

пред 1 година
Македонија

Димче Арсовски: Целиот тендер за клиничкиот центар во Скопје е класично лудило

пред 1 година
Економија

Арсовски: Каде ќе завршат 200 милиони евра што требаше да се инвестираат во капитални инвестиции?

пред 1 година
Скоро половина милион граѓани се сиромашни, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Арсовски: Да беше идеално како што вика Заев, немаше секој ден стотици луѓе да заминуваат во странство

пред 1 година
СПОРЕД ВМРО-ДПМНЕ власта испраќа порака до новинарите или да замочат или ќе одат во затвор

Арсовски: Заев со неговиот акциски план сака да не направи како Северна Кореја

пред 1 година
Заев и Јанева ја направија најголемата рекетарска шема, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Арсовски: Изрекетирани десетици милиони евра под превезот на СЈО

пред 1 година