Ознака: давос
Магазин

Цената е фиксна: Проститутките на Самитот во Давос наплаќаат 700 евра за еден час и 2500 за цела ноќ

пред 1 година
Регион

Делови од Македонија во Голема Албанија се веат среде Давос (ФОТО)

пред 1 година
Свет

Ковид-19 на агендата на Светскиот економски форум во Давос

пред 3 години
хотелските соби за време на форумот чинат неколку илјади евра за вечер

Светскиот економски форум се сели: Давос прескап и за менаџерите

пред 5 години
Од Давос

Бектеши: Оваа Влада прави чекори кои ќе отворат врата за нови  странски инвестиции

пред 5 години
Премиерот Заев од Давос

Ги отвараме економските врати на нашата земја(видео)

пред 5 години
Македонија

Заев во Давос се сретна со Хан и Столтенберг: Преспанскиот договор го отвора патот кон ЕУ и НАТО

пред 5 години
Економија

Заев, Анѓушев и Бектеши на Светскиот економски форум во Давос

пред 5 години
Свет

Најбогатите 26 луѓе имаат колку 3,8 милијарди сиромашни

пред 5 години
На светскиот економски форум

Македонија во Давос, а Давос без Путин, Трамп, Маркон, Меј

пред 5 години