Ознака: данска
Спорт

Ќе се повтори ли историјата?: Данците во 1992 година дојдоа како замена за Југославија и станаа европски прваци

пред 12 мес.
Македонија

Греота е да се фрлат: Данска ќе ни даде „Астра Зенека“ откако ги забрани за своите граѓани

пред 12 мес.
Свет

Жена во Данска починала после вакцинирање, се огласи агенцијата за лекови: Имала многу необични симптоми

пред 1 година
Спорт

Македонија повторно е голема: Деби со победа на Кире против светскиот првак Данска

пред 1 година
Спорт

Кире Лазаров се реши во составот да го вметне дебитантот Игор Ѓорѓиев, а во ростерот ќе биде и Филип Миркуловски

пред 1 година
Македонија

Софиски „24 часа“ – Данска и Холандија се приклучиле кон бугарското вето за Македонија

пред 2 години
Магазин

Град во Данска воведе четиридневна работна недела за административците

пред 3 години
ШТО ЌЕ ПОСАКА САКА ДА СИ КУПИ

Трамп ја откажа посетата на Данска откако му удрија корпа за Гренланд

пред 3 години
Економија

Банките во Данска даваат кредити со нула каматна стапка, во Македонија тоа е утопија

пред 3 години
Магазин

Строги закони: Во Данска може да ве уапсат ако возите тротинет под дејство на алкохол

пред 3 години
Крај за “стан за еден ден“ без да се плати на државата

“Airbnb“ќе праќа податоци до даночните управи

пред 3 години
на Европското првенство во данска

Спасеновски и Османи се закитија со злато на младинското првенство во карате

пред 3 години
Данците првпат се закитија со титула на мундијалите

Данска нов светски ракометен шампион

пред 3 години
Познати најдобрите четири селекции на СП

Германија – Норвешка и Франција – Данска се дуелите во полуфиналето

пред 3 години
На СП во Германија и Данска

Втора победа за ракометарите, падна Бахреин, на ред е Хрватска

пред 3 години
во пресрет на светското ракометно првенство во Германија и Данска

Гонзалес: Нема да биде лесно, одиме натпревар по натпревар

пред 3 години
шестмина загинати и шеснаесет повредени

Пакети пиво се причина за железничката несреќа во Данска

пред 3 години
се затегнува антимиграциската политика

Данска ќе ги испраќа мигрантите на пуст остров (ФОТО)

пред 4 години
македонскиот „бомбардер“ во интервју за балкан-хендбол

Лазаров: Имаме тешка задача на СП во јануари, успех ќе биде ако ја поминеме групата

пред 4 години
Свет

Данска и Израел одбележуваат 75 години од спасување на Евреите

пред 4 години