Ознака: црногорска мафија
Регион

Црногорската мафија играла фудбал со главите на убиените

пред 3 мес.
Регион

Го прикриваат лицето: Убијците на „Шкаљарците“ користат силиконски маски

пред 1 година
Регион

Запленети 16 тони кокаин: ФБИ држи под контрола 16 членови на црногорската мафија

пред 2 години
Нарачатели „колегите“ од Србија

Црногорските кланови се убиваат во Германија (ФОТО)

пред 2 години
Регион

Одмаздата брзо стигна: Членот на „кавачкиот“ клан убиен пред обложувалница (ФОТО)

пред 2 години
Регион

Црногорските нарко кланови стравуваат од освета дури и во затвор

пред 2 години
Регион

Професионална ликвидација: Водачот на црногорскиот клан мртов лежи на асфалтот (ВИДЕО)

пред 2 години
мафијашка пресметка во Црна Гора

Зад убиството на водачот на „шкаљарскиот“ клан стои „кавачкиот“

пред 2 години
„Шкаљарците“ останаа без лидерот

Убиен водачот на црногорскиот нарко клан (ФОТО)

пред 2 години
Мафијата во тесни врски со државниот врв

Водачите на црногорските кланови се во затвор, ова се нивните наследници (ФОТО)

пред 2 години
Што заплени полицијата од црногорската мафија

Шкаљарците возеле блиндирани „Ауди“ и „БМВ“ и користеле криптиран телефон Блекбери (ВИДЕО)

пред 2 години