Ознака: цду
ТРАДИЦИОНаЛНИТЕ ПАРТИИ ОДАТ НАДОЛУ

Зелените убедливо први, втора ЦДУ на Меркел, СПД потона на четврто место

пред 2 години
лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Берлин

Мицкоски – Хекер: Граѓаните да не бидат казнети поради лошото работење на власта

пред 2 години
СТУДЕН ТУШ ОД ЦДУ

Порака од Германија – Албанија не исполни ни еден услов за да почне преговори со ЕУ

пред 2 години
ЌЕ ДОБИЕ ЛИ ДАТУМ?

Сопартијците на Меркел со порака – рано е за преговори со Македонија

пред 2 години
НЕ БИЛА ФУНКЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТИЈА

Стратегот на Меркел предлага преодна влада во Албанија

пред 2 години
ИСТРАЖУВАЊЕ НАРАЧАНО ОД ГЕРМАНСКИ БИЛД

„Шокантна“ анкета – ултрадесничарската АФД прва партија во источна Германија

пред 2 години
ЖЕНА ОСТАНУВА НА ЧЕЛО НА ГЕРМАНСКАТА ЦДУ

Анегрет Крамп-Каренбауер ја наследува Меркел

пред 2 години
Избори за лидер во партијата на германската канцеларка

Меркел го добива својот наследник

пред 2 години
ШПИГЕЛ СО ЕКСЛУЗИВНА БОМБА

Завршува ли нејзината ера? -Меркел се повлекува од лидерската позиција во ЦДУ

пред 2 години
Парламентарната група на ЦДУ/ЦСУ на Меркел со повик до ВМРО-ДПМНЕ

Гласајте за уставни измени, во спротивно ќе бидете одговорни за излоација

пред 2 години