Ознака: број
Македонија

Бројот на жртви во пожарот во тетовската болница расте: До сега евидентирани 15 загинати лица, се испитува дали има и други

пред 5 мес.
Свет

Бројките од експлозиите во Кабул растат: Досега 103 лица загинати, а над 1.330 ранети

пред 5 мес.
Македонија

Продолжува трендот на зголемување на заболени од Кови-19, регистрирано 21 новозаболено лице

пред 6 мес.
Македонија

Црн петок-Рекордни 50 починати од Ковид-19

пред 10 мес.
Регион

Рекордно починати 51 лице од Ковид-19 во Бугарија

пред 1 година
Борбата со корупцијата предизвик за граѓаните

Самите се пријавуваат: Кај антикорупционерите се повеќе укажувачи

пред 2 години
според статистика

Намален бројот на работници во индустријата

пред 2 години
пораст од 12% во споредба со истиот период од 2018 година

Преку аеродромите во Скопје и во Охрид патувале 1,2 милиони патници

пред 3 години
Економија

За прв пат во седум години, богатството на милионерите низ светот се намалува

пред 3 години
Бисерот на Босфор

За пет месеци Истанбул го посетиле рекордни 5,5 милиони туристи

пред 3 години
Македонија

Костадинов: Сиљановска не го знае бројот на војници на Армијата

пред 3 години
Според Еуростат

Бугарија речиси ги преполовила државјанствата за странци

пред 3 години
Нов рекорд

Лувр го посетиле над 10 милиони посетители

пред 3 години
Турскиот претседател Ердоган се пофали

Турција годинава со рекорден број туристи

пред 3 години