Ознака: Бојко Борисов
се плаши дека изборите во Бугарија ќе бидат наместени

Борисов откри: Мадуро стана претседател на Венецуела со бугарски машини за гласање

пред 2 години
Регион

Сега му текна: Политиката што се води ќе не натера да се замразиме, да се мразиме едни со други

пред 2 години
Регион

Владата на Борисов органи од сиромаси од Украина и Молдавија давала на богати клиенти

пред 3 години
Регион

Бојко се плаши дека ќе го уапсат

пред 3 години
Регион

Бугарската „Мата Хари“ и наводна љубовница на премиерот во оставка со демант: Не сум имала контакт со г-дин Борисов

пред 3 години
Регион

Борисов го коментира враќањето на мандатот од шоуменот: Трифонов е политички плашливец

пред 3 години
Регион

Слави Трифонов го откачи Борисов за новата влада на ГЕРБ

пред 3 години
Регион

Докторите и сестрите барале автограм од Бојко на мантилите (ВИДЕО)

пред 3 години
Регион

Борисов се предомисли за еден час-Не, нема да се кандидирам за претседател

пред 3 години
Регион

Борисов: Ако има привремена влада ќе учествувам во претседателската трка

пред 3 години
Регион

Борисов: Нема да ја делам нацијата, ќе предложам друг премиер

пред 3 години
Регион

Борисов го повика Слави Трифунов да формира Влада

пред 3 години
Регион

Борисов му честиташе на Заев: Одлуките што треба да ги донесеме не треба да се одлагаат

пред 3 години
Македонија

Проф. Котлар прашува: На кои „заеднички херои“ мисли Борисов?

пред 3 години
Македонија

Заев ќе најдел решение со Бугарија до јуни, што ли сега му ветил на Борисов?

пред 3 години
Регион

Борисов со иста фраза, сега кон Османи-Идните поколенија нема да ни простат

пред 3 години
Регион

За Борисов Гоце Делчев е заедничка историска личност

пред 3 години
Магазин

Бојко си мести поранешни партнерки и сопруги на другари за конзулки

пред 3 години
Регион

Ботови од Македонија работат на рејтингот на Борисов

пред 3 години
Македонија

Заев и Борисов со меѓусебни фалби, ВМРО на Каракачанов обвинува: Близок на Заеви претепал македонски Бугарин

пред 3 години