Ознака: Австрија
Свет

Од 19 мај Австрија воведува зелен пасош

пред 9 мес.
Свет

Курц: Австрија нема да ја чека ЕУ за „зелените пасоши“

пред 9 мес.
Македонија

Димитров за најавените вакцини од ЕУ: Благодарност до пријателска Австрија и ЕК

пред 9 мес.
Свет

Земјотрес од 4,3 степени во Австрија

пред 9 мес.
Македонија

Македонија ќе добие 119.000 вакцини „Фајзер“ преку Австрија

пред 9 мес.
Свет

Австрија го одложи отворањето на рестораните, најавени нови ограничувања

пред 10 мес.
Свет

Австрискиот министер за здравство: Имаме пандемија во пандемија

пред 11 мес.
Свет

Мутациите на корона полоши од вирусот: Научниците загрижени од бразилскиот вид

пред 11 мес.
Свет

Kоронавирусот влезе во гардата на австриската војска, повеќе од 80 војници во карантин

пред 11 мес.
Свет

Австрија ги засилува граничите контроли кон сите соседи

пред 12 мес.
Свет

Австрија е меѓу најпогодените земји од коронавирусот, има повеќе од половина милион невработени луѓе

пред 12 мес.
Свет

Во Австрија на фризер само со негативен ПЦР не постар од 48 часа

пред 12 мес.
Свет

Протести во Белгија и Австрија против епидемиолошките мерки

пред 12 мес.
Свет

Од денес заострени мерки во Австрија, задолжителна маската ФФП2

пред 12 мес.
Свет

Силен земјотрес утрово ја погоди Австрија

пред 1 година
Свет

Во Австрија смее да се носи само оваа маска

пред 1 година
Свет

Пекарницата „Фелбер“ е првата компанија во Австрија која воведе забрана за работа без тест за коронавирус

пред 1 година
Свет

Австрискиот парламент го продолжи затворањето на земјата за уште десет дена

пред 1 година
Свет

Флоријан Кленк, главен уредник на Магазинот „Фалтер“: Албанец од Македонија е терористот убиен во Виена

пред 1 година
Свет

Курц : До следното лето ќе се вратиме во нормала

пред 1 година