Ознака: авионска несреќа
по авионската несреќа во мексико

Пилотот кој загина бил поврзан со Ел Чапо, а еднаш одбил да го префрли синот на Гадафи

пред 2 години
Познат идентитетот на жртвите од авионската несреќа кај Солунска Глава

Маж, жена и двете ќерки на 14 и 18 години загинаа во урнатиот авион

пред 2 години
според податоците од црната кутија

Случајот со „Етиопијан ерлајнс” покажува сличности со несреќата на „Лајон ер”

пред 2 години
нема преживеани патници во урнатиот Боинг 737

Пронајдена црната кутија од авионот на „Етиопијан ерлајнс“

пред 2 години
објавен списокот на загинатите

Сите 157 патници од 33 националности загинаа во авионската несреќа во Етиопија

пред 2 години
падна боинг 737

Во Етиопија се урна авион со 157 патници, сочувство пред официјални информации

пред 2 години
смртта на Сала настапила веднаш

Форензичарите ги обелоденија причините за смртта на Сала

пред 2 години
на меѓународниот аеродром Шереметјево во Москва

Авион прегази човек на писта

пред 2 години
Авионска несреќа во Канада

Судар на два авиона во воздух – еден загинат

пред 2 години