Ознака: атина
Регион

Судири во центарот на Атина, полицијата нападната со молотови коктели

пред 1 нед.
Регион

Надлежната обвинителка предложи 13 години затвор за раководството на „Златна зора“

пред 1 нед.
Регион

Продолжува судењето на „Златна зора“

пред 2 недели
Регион

Анонимен повик за поставена бомба во судот во Атина каде продолжува рочиштето за Златна зора

пред 2 недели
Регион

Најмалку 40 случаи на Ковид-19 во дом за стари лица во Атина

пред 3 недели
Регион

Гореше амбасадата на САД во Атина од приврзаниците противТрамп (ВИДЕО)

пред 5 мес.
еден студент заврши во болница

Полицијата со солзавец ги нападна студентите на Економскиот факултет во Атина (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Регион

Повредени тројца полицајци и уапсено едно лица во инцидент во Атина

пред 12 мес.
Регион

Грчката полиција апси нелегални странски државјани

пред 1 година
Македонија

Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа

пред 1 година
нашата репрезентација утре игра со Латвија, а во петок против Црна гора

Македонија почна со пораз на Грабул на Дејвис купот во Атина

пред 1 година
СЕ чЕШЛА ПЛОШТАДОТ ЕГЗАРХИЈА

Голема полициска акција во Атина, приведени имигранти, се барало и дрога

пред 1 година
Македонија

„Катимерини“: Грција нема да ја блокира Северна Македонија но има свои услови

пред 1 година
ЗЕМЈОТРЕСОТ ОТВОРИ СТАРИ ОПАСНОСТИ

Во Атина пред паѓање 1.800 објекти

пред 1 година
Серија афтершокови

Педесетина последователни потреси ја погодија Атина по силниот вчерашен земјотрес

пред 1 година
Потрес го погоди главниот град на Грција

Силен земјотрес ги избрка жителите на Атина на улица (ФОТО)

пред 1 година
МАКЕДОНСКИОТ ШЕФ НА ДИПЛОМАТИЈА НА ФОРУМ ВО АТИНА

Димитров со порака до Грција: Природно е да бидеме сојузници и стратешки партнери

пред 1 година
ГОЛЕМ ДЕН ЗА ВЛАДАТА ВО АТИНА

Во Грција отворена првата џамија по Отоманската империја, без минаре

пред 1 година
Македонија

Нема веќе канцеларии за врски, од сега во Скопје и Атина ќе има амбасади

пред 1 година
Вселенскиот Патријарх Вартоломеј на средба со грчкиот Архиепископ Јеронимос,

Вартоломеј: Крвта вода не станува

пред 1 година