Ознака: астразенека
Свет

Научникот кој ја поврза АстраЗенека со згрутчувањето на крвта пет години добивал пари од компанијата „Фајзер“

пред 3 дена
Свет

Германските медиуми тврдат: Ангела Меркел денеска ќе ја прими вакцината на „АстраЗенека“

пред 1 нед.
Свет

Поради партиски активности Меркел го одложи вчерашното вакцинирање со АстраЗенека

пред 2 недели
Македонија

Филипче: Ревакцинација со „Астра Зенека“ во земјава по пристигнувањето дополнителни количини, но и согласно препораките на ЕМА

пред 2 недели
Свет

Германија одлучи: Еве што им препорачува на луѓето под 60 години кои примиле една доза „АстраЗенека“

пред 3 недели
Регион

Во Црна Гора почна вакцинацијата со АстраЗенека, први ја примија новинарите

пред 3 недели
Македонија

Филипче: Нема простор за паника, несакани ефекти од Астра Зенека засега се појавуваат само кај помлади од 60 години

пред 3 недели
Македонија

Филипче: Вакцинацијата на постарите граѓани со „Астра Зенека“ се одвива добро

пред 3 недели
Македонија

28-годишна девојка од Македонија хоспитализирана откако се вакцинирала со АстраЗенека во Србија

пред 3 недели
Свет

Канада го запре вакцинирањето со „Астра Зенека“ за лица под 55 години

пред 3 недели
Регион

Албин Курти е првото лице на Косово кое ја прими вакцината на Астра Зенека

пред 3 недели
Македонија

Филипче уверува дека буквално секоја вакцина е безбедна за користење

пред 4 недели
Македонија

Заев не знае дека вакцината АстраЗенека се прима во две дози

пред 4 недели
Регион

Во Хрватска пет пријавени случаи на тромбоемболија по вакцинација со „АстраЗенека“- двајца починале

пред 1 месец
Свет

Холандија и Португалија ја продолжуваат вакцинацијата со АстраЗенека

пред 1 месец
Регион

Хрватска го продолжува вакцинирањето со „АстраЗенека“

пред 1 месец
Свет

Жена во Данска починала после вакцинирање, се огласи агенцијата за лекови: Имала многу необични симптоми

пред 1 месец
Македонија

Заев: Работиме и за нарачка од Астра Зенека

пред 2 мес.
Македонија

Koлку и дали е безбедна вакцината на АстраЗенека?

пред 3 мес.
Свет

Норвешка нема да дава вакцини од АстраЗенека на лица постари од 65 години

пред 3 мес.