Ознака: анализа

ВМРО-ДПМНЕ анализира дали треба да се распише референдум

пред 11 мес.

Атанасов: Кој ѓавол ги тераше да ја попишуваат дијаспората, кога не можат 100.000 луѓе да пронајдат дома

пред 1 година

„Фајненшел тајмс“ со критичка анализа: Бугарија се приклучи кон проблематичната европска група

пред 3 години

„Катимерини“: Спорот Скопје-Софија ќе се пресели во НАТО

пред 3 години

„Форин полиси“: Непростлив е молкот на САД за заканите на Бугарија кон стратешкиот партнер С.Македонија

пред 3 години

Фајнанс Тинк: 25 000 луѓе во земјава ќе западнат во сиромаштија поради ковид-кризата

пред 3 години
прогноза на меѓународна консултантска компанија

60 милиони работни места во Европа висат на конец

пред 3 години
како администрацијата ќе биде атрактивна за приватниот сектор

ССК: Многу дилеми за најавите за трансфер на вработени од јавниот во приватниот сектор

пред 4 години
Европска комисија: Растот зема залет, но да се внимава на ризиците

Да има поголем надзор врз долгот на јавните претпријатија, да се стабилизира јавниот долг, да има транспарентна рамка за државната помош, велат од ЕК

пред 4 години
АНАЛИЗА - ЕКСПЕРТИ НА ВМРО-ДПМНЕ ГО СКЕНИРАА ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Штипското ЈО најефикасно, Гостивар и Скопје на дното – Опозицијата детектира политизирана селективна правда во пријавувањето на сторители на кривични дела

пред 4 години
последните испитувања покажаа

Водата во Дојранско езеро е чиста за капење

пред 4 години
Бугарија бара партнери

Владата прави анализа дали да се вклучи во изградбата на нуклеарната електрана Белене

пред 4 години

СЈО уште не ја заврши првата, а почна друга анализа за новите „бомби“

пред 4 години

Анализа на ИФИМЕС: Вториот круг од изборите е шанса за продолжување на промената во Република Северна Македонија

пред 4 години

Нови лабораторски анализи на сметка на Фондот за здравствено осигурување

пред 4 години
Работите се комплицираат

СЈО: Новите „бомби“ не се излезени од кај нас

пред 4 години
суспендирани сите летови на боинг 737 MAX

Црната кутија од етиопскиот авион ќе се анализира во Франција

пред 4 години
Социјалната мрежа е една највозбудливите корпоративни приказни за дигиталната економија

Фејсбук по 15 години: Машина за пари и големо влијание

пред 4 години
Анализа на „СИ-ЕН-ЕН“ за Преспанскиот договор

Многу Грци го гледаат договорот како проект за наследство на Ципрас

пред 4 години