Ознака: амбасада
Јубилеј и изложба

Наместо прослава-9 септември предизвика дипломатски скандал меѓу Бугарија и Русија

пред 9 мес.
Македонија

Амбасада на САД: Мора да сноси одговорност секој што ја злоупотребил довербата

пред 9 мес.
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПРИМИ АКРЕДИТИВИТЕ НА АМБАСАДОРКАТА НА САД

Брнс ќе промовира стабилност преку силни институции и борба со корупцијата

пред 11 месец
Порака на в.д. американската амбасадорка на прослвата на 4. јули

Швајцер Блум: Со нетрпение ве очекуваме во НАТО и да ги почнете преговорите со ЕУ

пред 11 месец
во потрага по документи

Полицијата заплени предмети на Асанж од еквадорската амбасада (ВИДЕО)

пред 1 година
сите лица кои не се „за итни случаи“

САД нареди на персоналот од амбасадата во Багдад итно да се повлечат од Ирак

пред 1 година
никого не поштеди

Памела Андерсон за апсењето на Асанж: Диверзија од идиотските Брегзит сра*а

пред 1 година
откако му беше укинат азилот

Асанж уапсен во амбасадата на Еквадор (ВИДЕО)

пред 1 година
СПОРЕД БУГАРСКАТА АГЕНЦИЈА БТА

Безвизниот режим со Русија продолжен за една година

пред 1 година
се продава имотот на некогашната држава

Македонија ќе добие 1,2 милиони евра од амбасадата на СФРЈ во Токио

пред 1 година
Македонија

Донесена одлука за отворање амбасада во Атина и генерален конзулат во Солун

пред 1 година
ГОСПОД И ПОЛИТИКА

САД ја признаа украинската автокефална црква

пред 1 година
Џулијан Асанж може да го напушти своето засолниште

Еквадор: Лондон даде доволно гаранции за Асанж да ја напушти Амбасадата

пред 1 година