Ознака: Алексис Ципрас
поранешниот грчки премиер во парламентот

Ципрас: Горди сме што грчки авиони ќе го надлетуваат возушниот простор на Северна Македонија

пред 8 мес.
Ципрас до Јункер:

ЕУ го ризикува кредибилитетот ако не дозволи почеток на преговори со Северна Македонија

пред 9 мес.
Средба во Атина

Ципрас го убедувал Туск за важноста од почнување пристапни преговори со Македонија и Албанија

пред 9 мес.
поранешниот грчки премиер смета дека Договорот од Преспа е победа на дипломатијата над национализмот

Ципрас: Нашите држави повеќе не се противници

пред 9 мес.
Поранешниот грчки премиер во посета на Скопје

Средба Заев-Ципрас: Преспанскиот создаде позитивна динамика меѓу земјите во регионот

пред 9 мес.
Македонија

Алексис Ципрас денес пристигнува во Скопје, попладнево ќе се сретне со премиерот Заев

пред 9 мес.
на конференција посветена на Западниот Балкан

Ципрас пак доаѓа во Македонија

пред 10 мес.
Поранешниот премиер на Грција со забелешки кон Мицотакис

Ципрас е горд: Грција доби многу со Договорот од Преспа

пред 10 мес.
Регион

Афера „Новартис“: Врховниот суд во Грција побара дозвола за истрага од Парламентот за поранешниот премиер Ципрас

пред 10 мес.
Регион

Ципрас до Борисов: Бугарите ги крадат парите од европските фондови

пред 11 месец
Расправа за доверба на новата грчка влада

Ципрас до Мицотакис: Дали сега е добар Договорот од Преспа?

пред 12 мес.
вели дека заминува со крената глава

Ципрас го призна поразот: Со крената глава ја прифаќаме одлуката на народот

пред 12 мес.
На партиски митинг

Ципрас: Ако сметаат дека Договорот од Преспа е предавнички, зошто толку ги интересира тој да се почитува

пред 1 година
Македонија

Заев: Јас го сакам и го почитувам мојот другар Алексис Ципрас

пред 1 година
вели дека се е можно

Ципрас се надева дека може да победи на предвремените избори

пред 1 година
сепак е горд

Ципрас: Договорот од Преспа имаше политичка цена

пред 1 година
Регион

Иако е пред избори: Ципрас бира судии и обвинители

пред 1 година
ПРЕСПАНСКИТЕ ДРУГАРИ ИМАА ДРАМАТИЧНА НОЌ

Додека Заев јаваше на метлата, Ципрас од облаци тресна на земја

пред 1 година
можен термин 30 јуни

По поразот на Сириза: Ципрас најави предвремени избори во јуни

пред 1 година
грчкиот премиер по гласањето

Ципрас: Сега е време на одговорност на многумина за сегашноста и иднината на земјата

пред 1 година