Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас дојде во Струмица да го посети својот другар Зоран Заев.Досегашниот лидер на СИРИЗА дојде во познато струмичко кафуле со „Бе-ев-ве“ со струмички регистарски ознаки а на својот пријател му донесе узо.